התיאטרון לשינוי חברתי משו משו - יוצרים קהילה ומקרבים בין אנשים

קבוצת התיאטרון לשינוי חברתי משו-משו הינה קבוצה של אמנים הפועלת לחיזוק ופיתוח אקטיביזם קהילתי. אנו תרים אחר המגוון הארץ-ישראלי של תרבויות שונות, מוצאים שונים, שפות שונות ודתות שונות, ורואים בו הזדמנות ליצירת חברה כוללת ומשגשגת.

אנו יוצרים מופעי תיאטרון נגישים לקהל הרחב והמגוון, המציגים את המורכבות של החברה הישראלית בכלל וירושלים בפרט. באמצעות יצירת הצגות תיאטרון מקוריות, יוזמות קהילתיות ויצירת שינוי במרחב הציבורי ,אנו מחזקים את תחושת השייכות של התושבים ומעודדים את היכולת להוביל שינויים חברתיים מלמטה.

אנו מציגים את מודל העבודה שלנו, שמ-2009 פועל בקרית יובל, ירושלים בהצלחה רבה, ונשמח להרחיבו למקומות נוספים בארץ ובעולם.

מהו תיאטרון לשיוני חברתי?

תיאטרון לשיוני חברתי הוא תיאטרון מקצועי שנותן מכישרונותיו ויכולותיו לחברה ולסובבים אותו. זהו תיאטרון בעל זיקה לאינטגרציה חברתית ומסוגלות לשינוי תהליכים בתוך החברה. תיאטרון אשר שואף לשינויים ברמת המיקרו וקידום ערכים ונורמות עליהם הינו מושתת, בהם הוא מאמין ואשר הם המכנה המשותף אשר הביאו להיווצרותו. יצירות התיאטרון נוצרות באופן בלתי נפרד מתהליכים חברתיים המתרחשים בסביבה המיידית בה מתקיים התיאטרון.

תיאטרון לשיוני חברתי פועל בשני מישורים:

הנאה - על כל המשתמע מכך (לחברי הקבוצה ולקהילה בה הינה פועל או לחילופין קהל היעד)

הנעה - לעורר מחשבה ולהעניק מקום לביטוי הפרט.

תיאטרון לשיוני חברתי פועל בין השאר תוך תרומה, פיתוח, העשרה והעצמה של הקהילה בה הוא חי. המודל שמציגה קבוצת התיאטרון לשינוי חברתי משו-משו הינו מודל חדשני וראשון מסוגו בארץ.

במהלך שנותינו בשכונה הבנו וזיקקנו עוד יותר את המהות האמיתית של יצירה אמנותית ספונטנית המעלה ומעוררת השראה בשכונה בה היא מתרחשת. כאשר בשכונה ישנה תסיסה אמיתית נראית לעין של אמנות תיאטרון רחוב, פורצת דרך ומעניינת, המתרחשת באופן רציף לאורך תקופה, ישנה אפשרות אמיתית לחולל שינוי בחיי היומיום של תושביי המקום ובדמוגרפיה של השכונה.

שכונה ערה מבחינה אמנותית היא שכונה המושכת עוד אמנים, עוד צעירים ולאחר מכן עוד בתי עסק. המרוויחים העיקריים מהתעוררות אמנותית זאת הם תושבי השכונה הוותיקים הזוכים לנגיעות קסם ותקווה בלתי צפויות בחיי היומיום, לחוויות המחברות בינם לבין שכניהם ולפרספקטיבה שונה, לעיתים מנחמת ולעיתים מאתגרת,על חייהם.

האתר מעוצב על ידי Lije Café Design Studio