קבוצת משו-משוּ הינה קהילת אמני תאטרון יזמית הפעילה בשכונת קרית יובל כבר 7 שנים.

מתחם תרבות קהילתי תה-אטרון בוסתניה | מחלום ירוק לאמפי מתוק

בין שתי שכונות גדולות בירושלים- קריית יובל וקריית מנחם, שוכן לו וואדי 'אסבסטונים' או בשמו השני 'בוסתניה' (לשעבר מעברה מרכזית בירושלים). ואדי מקסים ומוזנח המתפרס על שטח של כ-200 דונם. לאורך השנים עיניי רבים נישאו אל עבר השטח הירוק במטרה לעשות יותר $$$ "ירוק" $$$.

החזון שלנו- להשאיר את הוואדי כמקום ירוק - למפגש קהילתי, בילוי ותרבות מעוררת השראה.

מה עשינו?

לפני ארבע שנים ייזמנו והובלנו את ייצרת מתחם ה"תה-אטרון" והפכנו חלקה זנוחה בפארק למתחם תרבות קהילתי הכולל - אמפי בנוי אבן, במה, בר קפה מאבן ועץ שהוא גם גינת צמחי תה, טאבון מבוץ וטראסות של צמחי תה ותבלין.

פינת התרבות הקסומה נבנתה בתהליך עומק עם תושבים, נוער וקהילות נוספות מהשכונה וכבר 3 שנים מתוחזק המתחם לאורך כל השנה ע"י תושבים ובני נוער בהובלת קהילת משו-משוּ.

פסטיבל תה-אטרון בחצר האחורית 2013

בחול המועד פסח 2013 התקיים האירוע הראשון במתחם- פסטיבל תיאטרון בן שלושה ימים שכלל הצגות, סדנאות והופעות על כוס תה/קפה/ערק במטרה להנגיש אמנות איכותית ולהביא אותה ל"חצר האחורית". כחלק מדרך היצירה שלנו, אנו מקיימים שיתופי פעולה רבים ככל הניתן עם קהילות, כישרונות ויוזמות מקומיים, וכך היה גם בפסטיבל.

מה היה לנו?

אנסמבל "חביבתי", "חמישיית הולסוונגר", הופעה של מיכל לוטן ואיציק פצצתי, הצגות ילדים ומבוגרים של תיאטרון משו-משוּ, הצגת ילדים של תיאטרון "קומקום", בר קאופרטיב "המפלצת", סדנאות יצירה של אמנים מקומיים ועוד...

סדרת אירועי תרבות - אביב קיץ

מזה שלוש שנים מתקיימת באמפי סדרת אירועי תרבות בתקופת האביב והקיץ החל ממאי ועד ספטמבר, הכוללים - מפגש, תיאטרון, מוזיקה, הופעות, יצירה משותפת ועוד. המטרה היא ליצור מפגש בין קהילתי, להנגיש תרבות איכותית ולעודד את התושבים לקחת אחריות על המרחב הטבעי, התרבותי והחברתי שסביבם.

מה יהיה?

בחירת השכונה - בעקבות הזרקור שהופנה לוואדי התקיים שיתוף ציבור רחב של תושבים ואנשי מקצוע (הרל"י ,מנהל יובלים תושבים ופעילים), בכדי ליצור יחד את אופיו של המקום בהתאם לצורכי כלל התושבים והשכונה.מתוך כך הוחלט להקים במקום פארק רובעי ולהשאיר את מתחם תרבות בוסתניה כחלק מהתכנון העתידי של הגינה.

בחלומותינו העתידיים המקום שומר על אופיו הטבעי אבל התשתיות והאסטטיקה משתדרגים.

מה המקום צריך?

•  קופסת חשמל קבועה

•  תשתית לתאורה וסאונד

•  מחסן עם מזרונים כריות שולחנות וכיסאות

•  הצללות

•  פסלי משחק ירוקים וטבעיים

באירועי אביב הקרוב תפתח את הסדרה ההצגה הילד משיכון עולים, עיבוד ייחודי של תיאטרון משו-משוּ לסיפורה של מעברת בית מזמיל ושיכון העולים.

לגלרית תמונות

חזרה לעמוד הפרוייקטים המיוחדים

האתר מעוצב על ידי Lije Café Design Studio